Pārlekt uz galveno saturu
06 Valsts obligātā veselības apdrošināšana. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Valsts obligātā veselības apdrošināšana

 

Izmaiņas likumdošanā, kas stājas spēkā 01.01.2019 un attiecas uz personām, kas nav sociāli apdroāšinātas, tai skaitā mikronodokļu maksātājiem

 

Mērķa auditorija: mikrouzņēumu pārstāvji.

 


2019. gada 1. janvārī Latvijā sāks darboties valsts veselības apdrošināšanas sistēma. Tās ietvaros visiem iedzīvotājiem tiks nodrošināts veselības aprūpes pakalpojumu minimums.

 Savukārt pilns valsts apmaksāto pakalpojumu klāsts būs pieejams tiem pacientiem, kuri kā darba ņēmēji veic sociālās iemaksas vispārējā nodokļu režīmā vai pieder pie kādas no 21 sociāli mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupas, kuras automātiski apdrošinās valsts.

    Lai pievienotos valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, pārējiem iedzīvotājiem no šī gada 1. septembra ir iespēja veikt veselības apdrošināšanas iemaksas brīvprātīgi.

 

Šajā skaidrojumā apkopota informācija par to, kā noskaidrot savu apdrošināšanas statusu, kas ir iekļauts pakalpojumu minimumā vai tā saucamā „pamata grozā” un pakalpojumu maksimumā vai tā saucamā „pilnā grozā”, kādā apmērā un kārtībā ir jāveic apdrošināšanas iemaksas, lai saņemtu pilnu pakalpojumu grozu turpmākajos gados un kādas alternatīvas ir iespējamas.

Seminārā runāsim par:

  1. Jauno valsts veselības sistēmu un tajā iekļautiem pakalpojumiem
  2. Jauno valsts obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu un iemksām
  3. Latvijā pārstāvēto apdrošinātāju veselības apdrošināšanas piedāvājumiem

 

Semināra ieguvumi:

Likumdošanas izprātne un vairāku veselības apdrošināšanas iespēju saprašana

Semināru vada: Darija Romaņenko, apdrošināšanas brokere, valdes priekšsēdētāja, SIA VIS Brokerhouse

 

Dalības maksa:  LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija:https://ej.uz/LPBS_061218