Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina piedalīties svinīgā monētas “Nacionālais uzņēmējs” atklāšanā

monetas_Nacionālais uzņēmējs

Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Latvijas Banku un būvniecības kompāniju SIA “Arčers” aicina mediju pārstāvjus piedalīties svinīgajā monētas “Nacionālais uzņēmējs” atklāšanā pirmdien, 12. septembrī, plkst. 15:00, LTRK konferenču zālē, Kr.Valdemāra ielā 35, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, SIA “Arčers” īpašnieks Armands Garkāns, kā arī mākslinieki Pauls Liepa un Ivars Drulle.

Medijiem klātienē būs iespēja novērtēt īpašā dizainā veidoto 5 eiro sudraba kolekcijas monētu “Nacionālais uzņēmējs”, kas radīta par godu Latvijas uzņēmēju nopelniem. Tā darināta kā cieņas apliecinājums viņu darbam un ieguldījumam valsts ekonomikas neatkarības un nacionālās pašapziņas stiprināšanā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar monētas tapšanas posmiem no idejas līdz realizācijai, kā arī satikt pašus māksliniekus Paulu Liepu un Ivaru Drulli.

“Ikvienam būtu jāsaprot, ka demokrātiskā valstī bez uzņēmējiem piepildīt valsts budžetu nav iespējams, lai maksātu pensijas, nodrošinātu izglītību, drošību un medicīnu. Esam patiesi priecīgi, ka tieši uzņēmēji tiek godināti ar tik skaistu monētu, lai atgādinātu par savu nozīmību Latvijas kopējā attīstībā uz labklājību,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Nacionālā kapitāla uzņēmumi, kas dibināti pirms ceturtdaļgadsimta, ir piedzīvojuši neatkarību atguvušās valsts uzņēmējdarbības attīstības un sarežģīto ekonomisko norišu pilnu spektru. Mūsu pieredze ir dažāda, bet vēsturiski vērtīga. To būtu vērts ņemt vērā jaunajai uzņēmēju paaudzei, lai veiksmīgi un ar atbildības sajutu turpinātu iesākto,” stāsta SIA “Arčers” īpašnieks Armands Garkāns.

Latvijas Banka monētu “Nacionālais uzņēmējs” laidīs klajā otrdien, 13. septembrī.