Pārlekt uz galveno saturu

LTRK sagatavo partiju reitingu par uzņēmējdarbības vidi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzdeva 27 konkrētus jautājumus par uzņēmējdarbību visām politiskajām partijām (apvienībām), kas kandidē 13.Saeimas vēlēšanās, lai noskaidrotu, kuras partijas (apvienības) apņemas realizēt rekomendācijās izstrādātos ieteikumus. Visvairāk pozitīvas atbildes pauda “Jaunā Vienotība” un “Jaunā Konservatīvā partija”.

Augusta vidū LTRK nosūtīja visām partijām, kas kandidēt 13.Saeimas vēlēšanās, 27 jautājumus, aicinot atbildēt ar “jā”, “nē” un “nezinu”. Apkopojot atbildes, noskaidrots, ka visvairāk jeb 26 pozitīvas atbildes sniedza partijas “Jaunā Vienotība” un “Jaunā Konservatīvā partija”, bet 24 “jā” pauda “Attīstībai/Par!” un Zaļo un zemnieku savienība. No uzdotajiem jautājumiem, 23 pozitīvas atbildes norādīja “Saskaņa”, bet 22 – “KPV LV”, Latvijas Reģionu apvienība un “Progresīvie”.  “Latvijas Centriskā partija” – 21 “jā”, “No Sirds Latvijai” – 19, “Krievu Savienība” – 18, bet Nacionālā apvienība – 15. Pārējās partijas (apvienības) nevēlējās sniegts savas atbildes uz LTRK nosūtītajiem jautājumiem. Plašāka informācija, jautājumi un atbildes: http://chamber.lv/lv/content/jaunumi/2442.  

“Apkopojot atbildes, var redzēt ka ir no kā izvēlēties, ja par pamatu ņemam sagatavotos jautājumus un rekomendācijas, jo diezgan liels skaits partiju bijušas pozitīvas par darāmajiem darbiem, tādēļ tiem, kuri savu izvēli balsta tajā, lai Latvijas ekonomika augtu, izvēlēties ir no kā. Mēs varam runāt par to, kur nepieciešams tērēt valsts naudu, bet daudz būtiskāk ir saprast – no kurienes tā radīsies, lai pēc tam pārdalītu. Tāpēc nolēmām, ka jautāsim konkrētus jautājumus, lai pēc tam kopā sagatavotās rekomendācijas realizētu un attīstītu tautsaimniecību kopumā,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Jautājumi tika uzdoti par biznesa vidi, eksportu, izglītību, darbaspēku, infrastruktūru un publisko pārvaldi, balstoties uz LTRK Padomes izstrādātajām rekomendācijām. Tāpat biedrība rīkoja četras reģionālās politisko partiju (apvienību) debates – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē – lai ar deputātu kandidātiem klātienē diskutētu par saņemtajām atbildēm un iemesliem, kādēļ tās ir tieši tādas. Savukārt piektajās debatēs, kur tikās astoņu partiju premjera amata kandidāti, tika piedāvāts parakstīt aicinājumu par darāmo darbu sarakstu 13.Saeimai, ko bez vai ar minimālām atrunām parakstīja “Jaunā Vienotība”, “Jaunā Konservatīvā partija”, “Attīstībai/Par!” un Reģionu apvienība. Ar atsevišķām atrunām jeb aicinot uz plašākām diskusijām aicinājumu parakstīja arī Zaļo un zemnieku savienība, partija “Saskaņa” un vēlāk arī Nacionālā apvienība. No partijām, kurām ir reālas izredzes iekļūta Saeimā, aicinājumu atteicās parakstīt “KPV LV”

“Mēs vēlamies dzīvot labklājīgā valstī, tādēļ aicinām ikvienu rīt, 6.oktobrī, doties uz vēlēšanām un izdarīt tādu izvēli, kur deputāti būs gatavi attīstīt ekonomiku un uzņēmējdarbību, jo tikai tad varēsim atļauties lielākas pensijas, labāku izglītības un veselības sistēmu, kā arī rūpēties par valsts drošību,” piebilst J.Endziņš