Pārlekt uz galveno saturu

LTRK no VID sagaida pārmaiņu turpināšanu iestādē un sadarbību

LTRK no VID sagaida pārmaiņu turpināšanu

LTRK nākamajā nedēļā plāno tikties ar konkursa komisijas izraudzīto Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātu Māri Skujiņu, lai pārrunātu viņa redzējumu par iestādes attīstību, reformām un turpmāko sadarbību.

LTRK jau ilgstoši pauž viedokli, ka nepieciešams veidot labāku sadarbību starp uzņēmējiem un valsts pārvaldi, mazinot birokrātiju, kā arī veicot tādas reformas, kas nes būtiskus uzlabojumus Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Tāpat 2016.gadā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski tika parakstīta vienošanās, ka VID nepieciešamas būtiskas reformas, kas ietver kā darbinieku skaita mazināšanu, tā arī procesu pārskatīšanu un motivējošu atalgojumu noteikšanu.

            “Mēs vēlamies, lai VID vadītājs būtu vērsts uz iesākto reformu turpināšanu iestādē, atsakoties no tādām darbībām, kas kavē uzņēmējdarbību, lai to vietā ieviestu ātru un ērtu sadarbības formu, tādējādi kļūstot par atbalstu biznesam,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

LTRK bija izveidojusies laba sadarbība ar iepriekšējo VID ģenerāldirektori Ilzi Cīruli, noslēdzot arī sadarbības līgumu, kas paredzēja regulāru tikšanos organizēšanu, mediāciju ar uzņēmumiem un apmaiņu ar informāciju, tādējādi risinot problēmsituācijas, kas radušās biedriem, kā arī veiksmīgi attīstot un realizējot principa Konsultē vispirms ieviešanu praksē.

            Slēgtu tikšanos plānots organizēt nākamajā nedēļā. Informācija par pārrunātajiem tematiem, kā arī kopējo viedokli tiks izsūtīta pēc tikšanās.