Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām uzņēmējus ziņot par izmaiņām elektrības rēķinos (OIK maksājumā)!

izmaiņas oik

Ar šī gada 1.janvāri spēkā ir stājies Ekonomikas ministrijas (EM) virzītais obligātā iepirkuma komponenšu (OIK) diferenciācijas modelis, kas paredz, ka OIK maksājums patērētājiem (uzņēmumiem) turpmāk ir atkarīgs no to elektroenerģijas pieslēguma izmantošanas efektivitātes. OIK maksājums dalās divās daļās - pēc elektroenerģijas patēriņa (EUR/kWh) un pēc pieprasītās pieslēguma jaudas (EUR/A vai EUR/kW).

Lai apzinātu OIK diferenciācijas modeļa patieso ietekmi uz Latvijas uzņēmējiem, jo īpaši, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (atgādinām, ka EM solīja, ka izmaksas “pieaugs ne vairāk par 12 eiro mēnesī”), LTRK aicina biedrus brīvā formā paust viedokli par elektrības rēķinu izmaiņām – kā pozitīvām, tā negatīvām, kā arī sūtīt jaunos elektrības rēķinus LTRK Politikas daļas analīzei, rakstot uz lobijs@chamber.lv. Uzņēmumu iesūtītā informācija trešajām personām netiks izpausta!

Aicinām dalīties ar šo ziņu un aicināt iesaistīties pēc iespējas vairāk uzņēmumu, lai enerģijas kopējās izmaksas kļūst par Latvijas uzņēmēju starptautisko konkurenci veicinošu nevis bremzējošu faktoru! (Skatīt LTRK enerģētikas politikas pamatnostādnes)