Pārlekt uz galveno saturu

INBETS BSR

11

 • Nosaukums: Inovatīvi uzņēmējdarbības nodošanas modeļi mazajiem un vidēji lieliem uzņēmumiem (MVU) Baltijas jūras reģionā
 • LTRK Pozīcija: Partneris
 • Kopējais budžets: 2 578 105.00 EUR
 • Projekta ilgums: 25.05.2017 - 30.11.2020
 • Programma: Eiropas Reģionālās Attīstības Fonds (ERAF)
 • Citi partneri: Baltijas jūras akadēmija, Dānija, Igaunija, Krievija, Lietuva, Polija, Somija, Vācija, Zviedrija
 • Mājaslapa: http://www.chamber.lv

Ilgtspējīga attīstība, inovatīvi uzņēmumi un jaunu darba vietu radīšana vai vismaz esošo darba vietu nodrošināšana ir gandrīz jebkuras Eiropas Savienības un nacionālo politiku pamatā, atbilstoši “Eiropa 2020” stratēģijai. Daudzās Baltijas jūras reģiona valstīs MVU galvenokārt pārvalda uzņēmuma īpašnieks, tādējādi bieži radot zināšanu un darbavietu zaudēšanas risku, īpašniekam aizejot pensijā un nenododot uzņēmumu nākamajai paaudzei. Projekta galvenie mērķi ir izpētīt, attīstīt un izstrādāt modeļus un instrumentus, kas atvieglotu uzņēmējdarbības nodošanu jaunajām paaudzēm.

Lai sasniegtu projekta mērķi, projekts koncentrēts uz četriem galarezultātiem:

 1. Stiprināt esošo MVU institucionālo kapacitāti, kuri nodarbojas ar uzņēmējdarbības nodošanu Baltijas jūras reģionā;
 2. Labāka MVU uzņēmējdarbības nodošana, izveidojot piemērotu politiku, administrāciju un vieglāku finansējumu;
 3. Ilgtspējīgas uzņēmējdarbības prasmes, uzņēmējdarbības kvalifikāciju palielināšana un attiecīgo kandidātu skaita palielināšana, kas vēlētos pārņemt uzņēmējdarbību MVU;
 4. Uzņēmējdarbības nodošanas veicināšana projekta īstenošanas periodā, kā arī nepārtraukta turpināšana plašā mērogā visās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Projekta mērķauditorija un galvenie labuma guvēji ir attiecīgi MVU īpašnieki un to pēcteči, uzņēmējdarbību atbalstošas organizācijas un apmācību iestādes, universitātes, kredītiestādes un citi.

Uzlabotās prasmes un zināšanas ļaus pakāpeniski mainīt MVU uzņēmējdarbības nodošanu jaunajām paaudzēm Baltijas jūras reģiona valstīs. Pateicoties uzlabotajiem modeļiem, labi organizētām starptautiskajām atbalsta struktūrām, jaunām finansēšanas metodēm un kvalificētākiem uzņēmējiem, kas būtu gatavi pārņemt uzņēmējdarbību, gan projekta laikā, gan arī turpmāko gadu laikā, uzņēmumu nodošana jaunajām paaudzēm būs daudz veiksmīgāka.

 

   
  LTRK Kontakti:
Līga Sičeva
ES Projektu daļas vadītāja
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
liga.siceva@chamber.lv
+371 28625443
Kr.Valdemāra iela. 35, Rīga
Latvija, LV-1010