Pārlekt uz galveno saturu

Jūnijs

05 JAUNU UZŅĒMĒJU APMĀCĪŠANA UN UZŅĒMĒJDARBĪBAS PĀRMANTOJAMĪBA

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Hanse Parlament aicina apmeklēt konferenci "Meistari nākotnes veidošanā - jauni uzņēmēju apmācīšanas un uzņēmējdarbības nodošanas veidi", kas notiks 2018. gada 5. Jūnijā no plkst. 09:00 līdz 18:00 un 6. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 12.00 viesnīcā “Islande”, Ķīpsalas iela 2, Rīgā. Aicinām pasākumu apmeklēt arī medijus, iepriekš piesakoties.

Pasākumā piedalīsies ārvalstu eksperti no visām Baltijas jūras reģiona valstīm, lai novērtētu uzņēmēju pašreizējo pieredzi, kā arī uzklausītu ieteikumus profesionālai sabiedrības izglītošanai. Dienas laikā notiks prezentācijas par jauno uzņēmēju apmācību iespējām un dažādiem atbalsta pasākumiem. Tāpat plānots stāstīt par konkrētiem risinājumiem un jau veiksmīgi realizētiem izmēģinājuma projektiem.

Hanse Parlament un Baltic Sea Academy prezidents Makss Hogeforsters  skaidro, ka visās Baltijas jūras reģiona valstīs ir ievērojams uzņēmēju un vadošo darbinieku trūkums, kas noved pie nopietnām izaugsmes problēmām mazo un vidējo uzņēmumu nozarēs: “Attīstības temps ir daudz zemāks nekā tam vajadzētu būt, un demogrāfisko iemeslu dēļ šis deficīts nākotnē palielināsies. Tiek lēsts, ka Latvijā darbaspēks līdz 2030.gadam samazināsies par aptuveni 25%. Ņemot vērā šo straujo kritumu no vienas puses, bet novecojošo uzņēmumu īpašnieku skaitu no otras puses, kļūst aizvien grūtāk apmierināt augsto pieprasījumu pēc pēctecīgiem uzņēmējiem.”

Konference tiek organizēta Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas ietvarosHanzas Parlamentam sadarbojoties ar LTRK, lai nodrošinātu profesionālu amatnieku apmācību, kā arī panāktu drošu uzņēmumu pārņemšanu un jaunizveidošanu partneriem no visa Baltijas jūras reģiona. Hanzas Parlamenta sastāvā ir 50 ekonomiskās kameras no 13 ziemeļaustrumu un Baltijas jūras valstīm, kā arī 18 universitāšu apvienība no deviņām Baltijas jūras reģiona valstīm.

 

Lai piedalītos konferencē, lūdzam iepriekš reģistrēties: https://ej.uz/HanzeConference

Dalība ir bez maksas.

Medijus aicinām pieteikt dalību rakstot uz e-pastu: pr@chamber.lv

11
28 Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums
PLEIF 2018

Šogad, 28. un 29. jūnijā, Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums notiks vienā no Latvijas reģionālajām pilsētām ar spēcīgu rūpniecisko un industriālo attīstību – Valmierā, forums ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums. Līdz šim forumi veiksmīgi noritējuši Rīgā (2013, 2015), Melburnā (Austrālijā, 2016) un Čikāgā (ASV, 2017).

Piedaloties forumā, ikvienam tā dalībniekam būs iespēja tikties ar nozaru profesionāļiem no dažādām uzņēmējdarbības nozarēm, veidojot jaunus biznesa sakarus un attiecības. Īpaši aicinām piedalīties tos, kuri saskata Latvijas produktu potenciālu eksportam, kā arī tos, kas vēlas iepazīt globālo uzņēmējdarbības vidi.

Foruma pirmajā dienā paneļdiskusijās paredzēts iepazīt ASV un Āzijas tirgu un dienas noslēgumā paredzēta kontaktbirža. Savukārt, foruma otrajā dienā paneļdiskusijās pieredzē dalīsies uzņēmēji, kuri izvēlējušies atgriezties Latvijā un korporatīvās apzinātības un ilgtspējīga biznesa eksperti. Otrās dienas noslēgumā paredzētas ekskursijas uz nozīmīgākajiem Vidzemes uzņēmumiem.

 

Ar pilnīgu foruma programmu var iepazīties

mājaslapā: www.ieguldilatvija.lv

 

Foruma biļetes tirdzniecībā būs pieejamas līdz 10. jūnijam. Biļešu cenā iekļauta dalība abās foruma dienās, kafija un pusdienas foruma norises laikā kā arī svinīgās dalībnieku vakariņas 28. jūnijā. Dalībniekiem tiks nodrošināts Vidzemes uzņēmumu apmeklējums  29. jūnijā, veicot reģistrāciju, iespējams izvēlēties, kādus uzņēmumus vēlas apmeklēt. Piedāvāta iespēja apmeklēt sekojošus uzņēmumus:

·         SIA VALPRO (Metāla apstrādes uzņēmums)

·         SIA DAIĻRADE KOKS (Mēbeļu ražotne)

·         SIA VALMIERMUIŽAS ALUS (Alus darītava)

·         SIA VIDZEMES OLIMPISKAIS CENTRS (Sporta, SPA un ūdens multifunkcionālais centrs)

·         SIA COSYBED (Dzīvnieku mēbeļu ražotne)

·         ZS ZILŪŽI (Zemnieku saimniecība (lopkopība, piena produktu ražošana)

·         SIA RŪJIENAS SALDĒJUMS (Saldējuma ražotne)

·         SIA BAUŅU SĒTA Naukšēnu vīns (Vīna darītava)

·         ZS ADZELVIEŠI (Zemnieku saimniecība (kaņepju, kaņepju produktu ražošana))

·         SIA R CHOCOLATE (Šokolādes ražotne)

·         SIA PAVASARS (Koka karkasa māju ražotne)

·         SIA “SANTAS REZIDENCE” Villa Santa (Viesnīca un restorāns)

·         ZS KLIĢĒNI /DĀRZNIEKS (Dārzeņu ražotājs (Dārzniecība))

·    SIA ALOJA-STARKELSEN (Pārtikas produktu ražotājs, kartupeļu cietes ražotājs, produktu no kartupeļu cietes ražošana)

 

Interesenti aicināti savlaicīgi reģistrēties dalībai un sekot līdzi jaunākajai informācijai par foruma norisi portālā www.ieguldilatvija.lv

Forumu organizē Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Valmieras pilsētas pašvaldība un biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.