Pārlekt uz galveno saturu
12 Preses konference par ēnu ekonomikas, korupcijas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tendencēm

LTRK aicina uz pētījuma prezentāciju par ēnu ekonomikas, korupcijas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tendencēm

 

      Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina medijus uz preses konferenci šā gada 12.decembrī plkst. 12:00, Uzņēmēju namā, Kr.Valdemāra 35, kurā tiks prezentēts pētījums par aktuālajām tendencēm ēnu ekonomikas, korupcijas, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomās.

      Preses konferencē piedalīsies Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors un biedrības “Business Against Shadow Economy” (BASE) valdes loceklis Arnis Sauka, Finanšu ministres padomnieks Jurijs Spiridonovs un LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

      Pētījumā apskatīts tas, cik būtisku lomu ēnu ekonomikas kontekstā ieņem nereģistrētā biznesa apjoms, kontrabanda, publiskā korupcija, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmas, ņemot vērā starptautisko situāciju un ekonomikas attīstību.

      “LTRK jau daudzus gadu sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu ik pavasari rīko konferenci, kuras ietvaros Dr. Sauka prezentē Ēnu ēnu ekonomikas indeksa pētījumu. Konferences mērķis ir dziļākas izpratnes radīšana par to, kā uz citu valstu fona izskatās Latvija, kā arī diskutētu kā mazināt ēnu apjomu valstī. Pēdējos gados esam spējuši spert nozīmīgus soļus pretī tam, lai ēnu ekonomika saruktu, taču būtiski saprast, ko varam darīt attiecībā uz “ēnu ekonomikas perēkļiem”, proti, korupcijas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas mazināšanas jomā. Tādēļ arī tapis šis pētījums, kas kalpos par labu darba instrumentu turpmākai darbībai,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt preses konferenci, aicinām pieteikt savu dalību zvanot sabiedrisko attiecību konsultantei Rūtai Grikmanei pa tel. 29630923 vai arī rakstot e-pastā pr@chamber.lv.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2000 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2015.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

 

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane

Sabiedrisko attiecību konsultante

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija

T. + 371 67830825; M. + 371 29630923

pr@chamber.lv

www.chamber.lv