Pārlekt uz galveno saturu

Biznesa rīts - Elektroenerģijas samaksu samazināšana

13 Biznesa rīts - Elektroenerģijas samaksu samazināšana

 

1. Energoietilpīgiem rūpniecības uzņēmumiem paredzēts valsts atbalsts, lai mazinātu komersantu izmaksas par elektroenerģiju saistībā ar augsto obligātā iepirkuma komponentes (OIK) daļu kopējā elektroenerģijas gala cenā. Tādējādi uzņēmumi var pretendēt uz tiesībām saņemt par 85% samazinātu maksājumu par elektroenerģijas OIK atjaunojamo energoresursu daļu.

Lai kvalificētos OIK samazinājumam:

  • Komersants veic saimniecisko darbību kādā no 14.07.2015. MK noteikumu Nr. 395 1.pielikumā minētajām nozarēm (!);
  • gada patēriņš vienā pieslēguma vietā virs 500GWh;
  • ir ieviesta energopārvaldības sistēma atbilstoši ISO 50001;
  • komersanta apgrozījums no saimnieciskās darbības ir vismaz 30% no kopējā apgrozījuma iepriekšējā kalendāra gadā;
  • vidējā elektroenerģijas intensitāte iepriekšējos trijos kalendāra gados ir 20% vai augstāka

2. Vienlaikus saskaņā ar Energoefektivitātes likumu liela daļa no Latvijas lielajiem uzņēmumiem (komersants, pie kura nodarbināti vairāk nekā 249 darbinieki vai kura pārskata gada apgrozījums pārsniedz 50 miljonus euro un gada bilance kopumā – 43 miljonus euro) un lielie elektroenerģijas patērētāji (komersants, kura ikgadējais elektroenerģijas patēriņš pārsniedz 500 megavatstundas)

ir nostādīti sarežģītas, bet obligātas izvēles priekšā – veikt obligāto energoauditu vai ieviest energopārvaldības sistēmu ISO 50001 un 14001 paplašinājuma ietvaros. Protams, vēl ir iespēja prasību neizpildes gadījumā maksāt noteiktu energoefektivitātes nodevu. Bet tā ir problēmas atlikšana, nevis risinājums.

 

Tāpēc aicinam uz Biznesa rītu par elektroenerģijas izmaksu optimizāciju - izzināt regulējošo likumdošanu, vadlīnijas un aprēķina kārtību OIK samazinājuma iegūšanai. Tāpat iepazīties ar zinošu konsultantu, kas salīdzinās obligātā energoauditu un ISO 50001 ieviešanas priekšrocības un trūkumus, kā arī dalīsies ar vairāk kā 15 gadu uzkrāto pieredzi ISO standartu ieviešanas un uzņēmumu energoresursu patēriņa samazināšanas jomā.

 

13.oktobris, plkst.11.00 Liepājas Latviešu biedrības nams ( Rožu laukums 5/6) , Kamerzālē.

Pieteikšanās līdz 12.oktobrim  elektroniski: https://goo.gl/forms/P1aP7UZg2F2Y5azA2

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedriem pasākums BEZMAKSAS! Citiem: 5 euro +PVN/cilvēks.

 

Īpašie viesi:


Anda Drožina, zvērināta revidente

 

Vairāk nekā 12 gadu pieredze apliecinājuma un konsultāciju pakalpojumu sniegšanā. Kopš 2011.gada Anda ir atbildīga par iekšējā audita projektiem, kā arī citiem apliecinājuma pakalpojumiem, piemēram, atbilstības pārbaudes līguma un normatīvo aktu prasībām gan privātajā, gan publiskajā sektorā.

 

Normunds Vuguls, SIA RESURSU KONTROLES GRUPA

 

Neatkarīgu profesionālu komanda, kura specializējas uz lielu un vidēju gala lietotāju enerģētikas  un, jo īpaši, elektroenerģijas kopējo izmaksu samazināšanu Baltijā un Ziemeļvalstīs. Vieni no spēcīgākiem enerģētikas nozares ekspertiem