Pārlekt uz galveno saturu
19 Pagaidu aizsardzības līdzekļi intelektuālā īpašuma aizsardzības lietās: tiesu prakse un tendences. TIESĪBU PĒCPUSDIENA

Pagaidu aizsardzības līdzekļi intelektuālā īpašuma aizsardzības lietās:

tiesu prakse un tendences   

 

      Intelektuālā īpašuma aizsardzībā ir būtiski nodrošināt, ka esošs vai draudošs pārkāpums tiek pārtraukts un novērsts nekavējoties, negaidot lietas iztiesāšanu pēc būtības. Šajā sakarā 2007.gadā, ieviešot ES Direktīvu Nr.2004/48/EK “Par intelektuālā īpašuma tiesību piemērošanu”, Civilprocesa likumā tika iekļauts jauns tiesiskās aizsardzības līdzekļa veids, kas attiecināms uz intelektuālā īpašuma aizsardzību – pagaidu aizsardzības līdzekļi. Kopš šiem grozījumiem Civilprocesa likumā ir izveidojusies zināma tiesu prakse, kas ļauj izdarīt secinājumus par apstākļiem un nosacījumiem, pie kādiem ir pamats prasīt pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanu.

Seminārā runāsim par:

1. Likumdošanas bāzi pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanai intelektuālā īpašuma tiesību jomā; un

2. Tiesu praksi pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanā.

Eksperts: Mārtiņš Gailis, ZAB “Ellex Kļaviņš” zvērināts advokāts, Intelektuālā īpašuma tiesību prakses grupas vadītājs.

M. Gailis specializējas intelektuālā īpašuma un konkurences tiesību jautājumos. Mārtiņam ir vairāk nekā 12 gadu juridiskā pieredze intelektuālā īpašuma tiesībās un konkurences tiesībās, pārstāvot klientus tiesās un iestādēs, tai skaitā Konkurences padomē un Patentu valdē. Kā Intelektuālā īpašuma prakses grupas vadītājs, Mārtiņš ir vadošais tiesvedības speciālists ar intelektuālā īpašuma tiesību strīdiem saistītās lietās, un ir pārstāvējis gan starptautiskos, gan vietējos klientus civillietās un administratīvajās lietās Latvijas tiesās, kā arī Patentu valdes Apelācijas padomē. Mārtiņš ir reģistrēts patentpilnvarnieks preču zīmju lietās Latvijā un ES. 

Norises laiks: plkst. 15:00-17:00

DALĪBAS MAKSA:

  • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.
  • Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri 45,00 + PVN / personai

 

Reģistrācija: http://ej.uz/TP_190917