Pārlekt uz galveno saturu

AICINA UZŅĒMĒJUS SNIEGT PRIEKŠLIKUMUS ĒNU EKONOMIKAS PROBLĒMU RISINĀŠANAI LATVIJĀ

SNIEDZ PRIEKŠLIKUMUS ĒNU EKONOMIKAS MAZINĀŠANAI LATVIJĀ

LTRK sadarbībā ar biedrību BASE (Business Against Shadow Economy) aicina uzņēmējus sniegt priekšlikumus ēnu ekonomikas problēmu risināšanai Latvijā!

 

Pašlaik spēkā esošais Valsts iestāžu darba plāns ēnu ekonomikas ierobežošanai tika apstiprināts 2016. gadā un paredzēts, ka darbs pie tā turpināsies līdz 2020. gadam. Valsts plāns ir darbojies divus gadus un šobrīd Finanšu ministrija ir uzsākusi darbu pie tā aktualizēšanas, ko plānots izdarīt līdz 2018. gada septembrim.

 

Jau 2016.gadā organizācijas kopīgiem spēkiem apkopoja uzņēmēju sagatavotos un iesniegtos priekšlikumus.  Kopumā uzņēmēji, LTRK un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedri iesniedza vairāk nekā 80 priekšlikumus. BASE, LTRK un LDDK ekspertu darba grupa veica to apstrādi, iegūstot un iesniedzot Finanšu ministrijai teju 30 kvalitatīvus priekšlikumus piecās uzņēmējdarbības vidi ietekmējošajās jomās. Ar priekšlikumu apkopojumu iespējams iepazīties šeit - https://base.org.lv/doc/eek-plans-a4-digital.pdf.

 

Uzņēmēju un iedzīvotāju iesaistei un priekšlikumiem ir izšķiroša nozīme, lai plāns būtu dzīvotspējīgs un spētu sasniegt paredzētos rezultātus. Līdz ar to aicinām iesaistīties priekšlikumu izstrādē ēnu ekonomikas ierobežošanas plāna papildināšanai. BASE kopīgi ar LTRK apkopos visus priekšlikums un iesniegs tos Finanšu ministrijai, nepieciešamības gadījumā pirms tam organizējot diskusijas ar priekšlikumu iesniedzējiem, cenšoties kopīgiem spēkiem rast politikas analīzē balstītus, īstenojamus un izvērtējamus risinājumus.

 

Lai iesniegtu priekšlikumus, lūdzu, apmeklējiet BASE mājas lapas adresi: https://base.org.lv/priekslikumi.

 

Priekšlikumus ir iespējams iesniegt aizpildot formu, kurā iespējams brīvi aprakstīt problēmas un to iespējamos risinājumus. Tāpat priekšlikumus un viedokļus ir iespējams nosūtīt arī elektroniski uz e-pasta adresi: info@base.org.lv. Lūgums priekšlikumus iesniegt līdz 2018. gada 29. jūnijam.